Od Mszy Świętej w Kościele Zdrojowym rozpoczął się trzeci dzień Spotkań z Kulturą Żydowską. Podczas nabożeństwa pierwsze czytanie ze Starego Testamentu przedstawiła Jadwiga Gałązka, uratowana przez polską rodzinę z Bogucic w czasach drugiej wojny światowej , a drugie czytanie z Nowego Testamentu zaprezentowała Marta Kozłowska, córka słynnego Klezmera ,Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana, którego pomnik znajduje się przed sanatorium wojskowym. Mszę Świętą celebrowali Księża : Andrzej Jankoski, Marcin Zdon i Marek Podyma pod przewodnictwem Księdza Profesora Pawła Mazanki ,wykładowcy Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Modlono się w intencji Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana oraz Żydów, byłych mieszkańców Ponidzia.
Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli pod pomnik Leopolda, aby tam wspomnieć tego wybitnego kompozytora. Piosenki jego autorstwa zaprezentowały siostry Emilia i Nikola Kozłówny ,a Pan Waldemar Sikora,Burmistrz Buska-Zdroju złożył na pomnikowym stoliczku kwiaty i w kilku słowach wspomniał wielkiego artystę. Kwiaty złożyli również Ewa Sierlecka reprezentująca Buskie Stowarzyszenie Kulturalne oraz córka ,Marta Kozłowska.
Dalsza część programu była realizowana w Buskim Samorządowym Centrum Kultury i zaczęła się od promocji książki Karoliny Trzeszkowskiej-Kubasik „Żydzi w historii Buska-Zdroju”. Rozmowę z autorką poprowadziła Pani Małgorzata Grabska, wiceprzewodnicząca Buskiego Stowarzyszenia Kulturalnego. Pieniądze ze sprzedaży tej książki posłużą do pokrycia kosztów opieki nad cmentarzem żydowskim w Busku-Zdroju. Kolejnym punktem programu był występ grupy teatralnej „Hola, Hola” z Jędrzejowa w przedstawieniu humoru żydowskiego w spektaklu „Z pod igły krawca Nitmana” owacyjnie przyjęty przez publiczność. Ten blok programowy zakończył panel z udziałem honorowych Gości Spotkań : Judit Rakowski z USA, Chany Lewkowicz z Izraela, Ewy de Viers z Holandii oraz Jadwigi Gałązki z Warszawy. Prowadząca panel Anna Szumańska w profesjonalny sposób nakierowała rozmowę na obecny stosunek dotkniętych traumą z czasów Holokaustu osób do swoich rodzinnych stron i relacji polsko-żydowskich. Po kolacji, na której dominowały smaki przedwojennej ,chmielnickiej kuchni uczestnicy trzeciego dnia Spotkań zostali zaproszeni na koncert Magdy Navarette muzyki żydowskiej z różnych stron świata.
Koncert poprzedziły podziękowania dla głównego Sponsora tegorocznych Spotkań z Kulturą Żydowską, którym jest Pan Michał Paprotny. Wraz z żoną Beatą otrzymał upominek z rąk przedstawicieli Buskiego Stowarzyszenia Kulturalnego. Podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia otrzymała również Pani Małgorzata Rudnicka, Dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Przepiękna muzyka i taniec w wykonaniu Magdy Navarette wraz ze swoim zespołem zawładnęły buską publicznością. Oklaskom nie było końca, a podziękowania za udany koncert wraz z koszem kwiatów złożyła Pani Maria Wiśniewska, Dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Imprezą towarzyszącą opisanym powyżej wydarzeniom był pokaz suszenia śliwki i stoisko przy tężni , na którym Stowarzyszenie „Miłośnicy Szydłowa” z ich Przewodniczącym Janem Klamczyńskim prezentowali żydowskie przysmaki z przedwojennego Szydłowa.